Výstava predstavuje najnovšie maliarske práce výraznej predstaviteľky domácej výtvarnej scény Klaudie Kosziby. Prezentované diela sa fokusujú na lokalitu geotermálneho prameňa v mieste bydliska maliarky. Samotná autorka maľby vníma ako odpoveď krajine, ako pokračovanie dialógu s prírodou, ktorý vedie, keď do krajiny vstupuje a v bielej bandaske si odnáša liečivú vodu z prameňa. Špecifický ráz miesta Kosziba číta v kultúrno-civilizačnom, poeticko-metaforickom aj výskumno-maliarskom rozmere súčasne.
Termálny prameň je prepojený so systémom rúr a výmenníkovou stanicou, ktoré usmerňujú distribúciu tepla a vody. Rúry sú na povrchu skorodované, ich ochranná izolácia pretrhaná a celé miesto zanedbané, akoby človek, ktorý ho stvoril, naň zabudol. Hmatateľná atmosféra neprítomnosti človeka v spojení s tvorivou (de/kon-štruktívnou) silou prírody, dáva miestu fatálny až postapokalypticky charakter.
Špecifická poetická obraznosť miesta termálneho prameňa sa zakladá na zrušení dvoch opozitných kategórií, kedy sa technické neživé naraz stáva živým a netelesné, resp. neľudské, ľudsky telesným. Je to tiež podzemná voda, ktorá vo svojom pohybe ruší výrazové opozície a hlboké, vzdialené a ukryté v puklinách zemskej kôry, sa naraz ukazuje na povrchu, stáva sa vonkajším a hmatateľne blízkym.